Communication for consumers

Sdělení pro spotřebitele týkající se bezpečnosti při výrobě potravin a stahování některých zmrzlinových výrobků MILKA.

Koho se může týkat,

FRONERI Polska Sp. z o.o. začala v České republice stahovat z trhu některé zmrzlinové výrobky. Důvodem rozhodnutí je přítomnost ethylenoxidu (ETO) v jednom ze stabilizátorů – v koncentraci, která je v rozpor
s normami povolenými předpisy Evropské unie – dodávaných naším dodavatelem.

Rostlinné stabilizátory používané v závodech FRONERI v Polsku se dodávají jako směs různých stabilizátorů
a používají se ve velmi malých množstvích při výrobě naší zmrzliny, takže ethylenoxid v hotových zmrzlinových výrobcích se vyskytuje ve stopových množstvích a pravděpodobnost bezpečnostního rizika je velmi nízká.

Tato otázka nicméně přispěla k právní rozporuplnosti ohledně úrovně povoleného ethylenoxidu v zemích EU. Proto jsme se rozhodli přijmout preventivní opatření tím, že odvoláme některé z produktů obsahujících zpochybňovanou látku, jednáme preventivně a máme na paměti nejvyšší možnou úroveň ochrany spotřebitele.

Toto stažení výrobků z provozu se vztahuje POUZE na vybrané šarže zmrzlinových výrobků MILKA uvedené
v tabulce, v souboru PDF dostupném na www.froneri.cz. Spolupracujeme s místním hygienickým inspektorátem v Mielci a našimi klienty, abychom účinně informovali spotřebitele o stažení produktů z trhu.

Zároveň bychom vás chtěli ujistit, že situace se nevztahuje na žádné jiné (v této informaci neuvedené) značky, produkty, kódy výrobních šarží, které distribuje a prodává společnost Froneri Polska Sp. z o.o.

V případě jakýchkoli dotazů ohledně stažených zmrzlinových výrobků MILKA nás prosím kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře dostupného na našich webových stránkách:

https://froneri.cz/kontakt-cz/stiznost/

Chtěli bychom zdůraznit, že zdraví a bezpečnost našich spotřebitelů je naší nejvyšší prioritou a velmi intenzivně pracujeme na zajištění dostupnosti naší zmrzliny v nejvyšším standardu kvality. Omlouváme se za případné nepříjemnosti.

Zákaznický servis

FRONERI Polska Sp. z o.o.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Více Got it!